تبلیغات
مطالب اینترنتی - مطالب اردیبهشت 1396
 
مطالب اینترنتیمفیدستان:

۱۵ اردیبهشت ۹۶ ساعت ۱۷:۱۸

تصویربرداری در حالت اسلوموشن کاربردهای فراوانی در زمینه‌های علمی و سرگرمی دارد. به تازگی هم پژوهشگران دانشگاه لاند (Lund University) سوئد، سریع ترین دوربین جهان را با قابلیت ضبط تصاویر با سرعتی باورنکردنی، معرفی کرده‌اند.

فیلم‌برداری در حالت حرکت آهسته علاوه بر ایجاد تجربه‌ای متفاوت در فیلم‌های سینمایی اکشن، امکان بررسی پدیده‌هایی که در کسری از ثانیه اتفاق می‌افتند را برای دانشمندان فراهم می‌کند. جدیدترین دستاورد دانشگاه لاند سوئد نیز ساخت سریع ترین دوربین جهان است که با قابلیت ثبت ۵ هزار میلیارد فریم در یک ثانیه، می‌تواند حرکت ذرات نور را نمایش دهد! با چنین سرعتی، پدیده‌هایی که تنها در ۲۰۰ میلیاردم ثانیه اتفاق می‌افتند هم از چشم انسان دور نخواهند بود.

برای درک بهتر قابلیت‌های این اختراع بزرگ، محققان دانشگاه لاند از حرکت یک دسته فوتون (ذرات تشکیل‌دهنده نور) در مسافتی برابر با ضخامت یک ورق کاغذ فیلم‌برداری کرده‌اند؛ با در نظر گرفتن سرعت نور که کمی بیشتر از یک میلیارد کیلومتر در ساعت است، چنین دستاوردی بدون اغراق، شگفت‌انگیز است.

ثبت حرکت فوتون‌های نور توسط سریع ترین دوربین جهان

همان‌طور که انتظار می‌رود، فناوری ثبت این تعداد فریم در یک ثانیه تفاوتی اساسی با فناوری دوربین‌های معمولی دارد؛ برای عملی کردن ثبت ۵ تریلیون فریم در یک ثانیه با استفاده از تکنولوژی قدیمی، اولین چیزی که به آن نیاز داریم یک حلقه فیلم به طول یک مایل است تا فیلمی به مدت یک ثانیه را در خود نگه دارد! از طرف دیگر سریع ترین دوربین جهان برای ثبت پدیده‌هایی که در کمتر از یک پیکو ثانیه اتفاق می‌افتند، ساخته شده است؛ این مدت زمان تقریبا معادل یک تریلیونیوم زمانی‌ست که طول می‌کشد تا بگوییم: «هزار و یک.»

فناوری که این دوربین رکورددار از آن برای رسیدن به نرخ فریم فوق‌العاده‌اش استفاده می‌کند، بسیار جالب است؛ هریک از فریم‌های این دوربین از چهار تصویر مجزا که پشت سر هم ثبت می‌شوند، تشکیل شده است. این چهار تصویر با تاباندن لیزری مخصوص به سوژه‌ی تصویربرداری، به صورت منحصربه‌فردی کدگذاری می‌شوند تا در مراحل بعدی آنالیز فیلم، امکان جدا شدن از یکدیگر و کاهش سرعت تصاویر ثبت‌شده را داشته باشند.

سریع ترین دوربین جهان -فناوری ثبت تصاوری

پژوهشگران سازنده سریع ترین دوربین جهان ، الایس کریستنسون (Elias Kristensson) و آندریاس اِن (Andreas Ehn)، این فناوری ثبت تصاویر را FRAME نام‌گذاری کرده‌اند که کوتاه شده‌ی عبارت «الگوریتم تشخیص فرکانس برای نوردهی‌های متعدد» است؛ جزئیات FRAME در مقاله‌ای که در ژورنال Light: Science and Applications به چاپ رسیده، در دسترس علاقه‌مندان است. با افزایش بازدهی هر فریم فیلم، کریستنسون و اِن علاوه بر افزایش سرعت ثبت تصاویر، قابلیت ضبط توالی‌های طولانی‌تر و با جزییات بیشتر را فراهم کرده‌اند.

اما هدف اصلی این دو محقق از ساخت سریع ترین دوربین جهان چه بوده است؟ کریستنسون و اِن به صورت تخصصی بر روی مبحث احتراق سوخت‌ها کار می‌کنند. آن‌ها امیدوارند که اختراعشان با روشن‌تر کردن واکنش‌های شیمیایی پیچیده‌ای که در هنگام احتراق یک سوخت در سطح مولکولی اتفاق می‌افتد، بتوانند بازدهی موتورهای سوختِ گازی را افزایش دهند.

اما این دوربین شگفت‌انگیز که قابلیت به تصویر کشیدن حرکت ذرات نور را دارد، تنها برای آنالیز واکنش شیمیایی فرآیند احتراق ساخته نشده و قادر است فرصت‌های بی‌شماری را برای پیشرفت تکنولوژی در بسیاری از زمینه‌های مختلف فراهم کند. سازندگان سریع ترین دوربین جهان هم اکنون در حال همکاری با یک کمپانی آلمانی برای ساخت یک نمونه اولیه کاربردی از فناوری موردنظر هستند. کریستنسون و اِن ابراز امیدواری کردند که در چند سال آینده، محققان سراسر دنیا نیز قادر خواهند بود تا از این دوربین برای اهداف پژوهشی‌شان استفاده کنند.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

مشخصات، قیمت و خرید گوشی موبایل سامسونگ مدل …سامسونگ گلکسی اس اج یکی از جذاب‌ترین و متفاوت‌ترین گوشی‌های هوشمند عصر ایران کشته و زخمی در اثر رعدوبرق در قم آشناروحانی نمی‌خواهد بر اثر مناظره به جامعه شوک نماد حیواناتخب اولین نماد شاهین یکی از از زیبا ترین نماد ها شاهین هست شاهین نماد قدرت است در تاریخ آخرین اخبار از ناآرامی ها در سوریهاگر امریکا یا حقوق بشر دلش می سوزه به فکر بحرینیا باشه که بدتر از سوری ها هستند آیا میدانید که خفن ، حتما بخونین نیک صالحیآیامیدانیدکهخفنآیا میدانید با هوش ترین زن دنیا ۵ فوق لیسانس دارد و ضریب هوشی او ۲۰۰ است و دنبال کار دانستنیهای عجیب دنیا کانادا یک واژه هندی به معنی روستای بزرگ می باشد سوسکها سریعترین جانوران ۶ پا می اموزشگاه بازیگریاموزش بازیگریاموزش بازیگری اموزش تقویت سلام به شما عزیزان دلم که عشق به بازیگری را با تمام قلبم ازسخنان گران قدرتون احساس مجله اینترنتی برترین ها پورتال خبری و سبک زندگیپیش از این که نامی برای خود بر هم زنند، این چند نفر، کودکی سختی را به خود دیده بودند و نقد و بررسی فیلم استاکراشاره ی فیلم استاکر به کودک و خواست ساده ی انسانی او از این نظر تکان دهنده است که این عکاسی ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزادعکاسیعکاسی در لغت به معنای روش عکاسی و عکسبرداری است و همچنین به عمل و شغل عکاس نیز گفته می سریع ترین دوربین جهان قادر است حرکت نور را به تصویر بکشد › › سریعتریندوربینجهان سریع ترین دوربین جهان به های نور را به تصویر بکشد جهان قادر است حرکت نور را به سریع ترین دوربین جهان قادر است حرکت نور را به تصویر بکشد › › › قادر است حرکت نور را به است حرکت نور را به تصویر بکشد سریع ترین دوربین جهان را سریع ترین دوربین جهان قادر است حرکت نور را به تصویر بکشد › سوئد، سریع ترین دوربین جهان قادر است حرکت نور را به است حرکت نور را به تصویر بکشد سریع ترین دوربین جهان قادر است حرکت نور را به تصویر بکشد › › › قادر است حرکت نور را به سریع ترین دوربین جهان را است حرکت نور را به تصویر بکشد سریع‌ ترین دوربین دنیا حرکت نور را به تصویر می‌کشد اخبار › › این دوربین قادر است حتی از حرکت نور حرکت نور را به تصویر بکشد سریع ترین دوربین جهان سریع ترین دوربین جهان قادر است حرکت نور را به تصویر بکشد › › سوئد، سریع ترین دوربین جهان را قادر است حرکت نور را به است حرکت نور را به تصویر سریع ترین دوربین جهان قادر است حرکت نور را به تصویر بکشد › سریع ترین دوربین جهان قادر است حرکت نور را به قادر است حرکت نور را به تصویر بکشد به جهان دوربین سریع سریع ترین دوربین جهان ترین دوربین تصویر بکشد › قادر است حرکت نور را به سریع ترین دوربین جهان قادر است حرکت نور را به تصویر بکشد سریع سریع ترین دوربین جهان قادر است حرکت نور را به تصویر بکشد › دوربین › سریعترین سریع ترین دوربین جهان قادر است حرکت نور را به تصویر سریع ترین دوربین جهان را قادر است سریع ترین دوربین جهان قادر است حرکت نور را به تصویر بکشد › › › سریع ترین دوربین جهان قادر است حرکت نور را به جهان قادر است حرکت نور را به تصویر بکشد

مطلب سریع ترین دوربین جهان قادر است حرکت نور را به تصویر بکشد! در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :سریع ترین دوربین جهان قادر است حرکت نور را به تصویر بکشد!
http://mofidestan.ir/%d8%b3%d8%b1%db%8c%d8%b9-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%af%d9%88%d8%b1%d8%a8%db%8c%d9%86-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86-%d9%82%d8%a7%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa-%d8%ad%d8%b1%da%a9%d8%aa-%d9%86%d9%88%d8%b1/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :مفیدستان:

دریاچه گهر

دریاچه گهر مانند بهشتی گمشده در دلِ طبیعتی بکر، درست به زیبایی بهشت و از زیباترین جلوه های زیبایی آفرینش خداوند بر روی زمین. دریاچه ای که طراوت و سرسبزی رو به طبیعت هدیه میده و روح پژمرده گیاهان رو بار دیگر به وجد میاره و سرزندگی و شادابی رو براشون به یادگار میزاره. صدای دل انگیزهِ عبور آب از لابه لای سنگ ریزه ها، دلنشینه و صدایست که به انسان آرامش میخشه. در دامنه کوه های سرسبز اشترانکوه، دریاچه های شیرین و دائمی گهر بالا و گهر پایین مانند فرشی بر روی زمین نقش بسته.

چشم انداز طبیعی

نقش زیبای شاخه های درختان در آب زلال، دیدنیه. دریاچه ای که از ذوب برف های اشترانکوه و انباشت آب در پشت سد طبیعی ایجاد شده و مانند آبگیر بزرگی که از چشمه ها و رودها سیرابِ و در زمستان و تابستان راکد میمونه. چشم انداز دریاچه یخ زده گهر در زمستان، زیبایی فراموش نشدنی داره. این دریاچه به “نگین اشترانکوه” معروفه و این روزها،
دریاچه گهر لرستان، به انتخاب اول خیلی از طبیعت گردها تبدیل شده و زیبایی خیره کننده و شگفت انگیزش باعث،
شده هر ساله با وجود سختی راه، انبوهی از مردم از گوشه و کنار ایران با پای پیاده یا سواره به،
دیدن زیبایی های فراموش نشدنی آن بروند و لحظاتی آرامش بخش رو سپری کنند.

تورهای طبیعت گردی

در این روزها می تونین همراه با تورهای طبیعت گردی به این بهشت گمشده سفر کنین و شب رو مهمون چادر،
آتش و طبیعت زیبا اینجا باشین. دریاچه گهر لرستان از جاذبه های گردشگری لرستان و از بهترین دیدنی های،
لرستانِ که تماشای زیبایی های حیرت انگیزش، خالی از لطف نیست. در ادامه عکس های بی نظیری،
از دریاچه گهر رو براتون قرار دادیم…

دریاچه زیبای گهر

این دریاچه حیرت انگیز در منطقه حفاظت شده اشترانکوه دورود واقع شده و به این دلیل به “نگین اشترانکوه”
معروفه و احتمالا بر اثر زمین لرزه ای در روزگاران کهن به وجود اومده. گهر سالانه میزبان حدود ۷۰٬۰۰۰ گردشگر،
از تمام،نقاط ایران می باشه. دریاچه در ارتفاع ۲۴۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته، عمق دریاچه حداکثر،
به ۲۸ متر میرسه،و مساحت سطح آب حدود ۱۰۰ هکتاره، طول دریاچه ۱۵۰۰ متر و عرض،
متوسط بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ متر برآورد شده.

گونه های مختلف گیاهی

۶۸ گونه گیاهی در این منطقه وجود داره و محوطه دریاچه از درختان بلوط، بادام، بید، پسته وحشی، گلابی وحشی،
گردو، چنار، نارون، بلوط مازو، سیب، زالزالک، انار، گز، زبان گنجشک، ارژن، کنار کهوی و موی وحشی پوشیده شده.
تلفیق لاله های واژگون، شقایق، لاله وحشی، زنبق، تاج خروسی و اختر، فضایی دلنشین و آرامش بخش،
به وجود آورده.

منطقه اشترانکوه و دریاچه گهر، خانه حیوانات متنوع از قبیل آهو، بز، قوچ و پلنگ می باشه، به همین دلیل از روزگاران،
قدیم به عنوان یه شکارگاه ویژه مورد توجه عشایر و اشراف بوده، ماهیگیریِ ماهی های، قزل آلای خال قرمز، قزل آلای،
رنگین کمان و زردپر در دریاچه ی زلال گهر یکی از تفریحات گردشگران می باشد. همین،شاخصه ها باعث،
شده دریاچه گهر،لرستان به یکی از جاذبه های طبیعی لرستان، دیدنی های لرستان،
و از زیباترین دریاچه های ایران تبدیل بشه.

دسترسی

دریاچه گهر یکی از شگفت انگیزترین، دیدنی های لرستانِ که هرساله، گردشگران زیادی به این منطقه،
سفر میکنن و از مسیرهای زیر میتوان به این دریاچه زیبا رفت:

۱) مسیر کوهنوردان:

بعد از شهر الیگودرز به روستای دربند میرسیم که درختان و جنگل انبوهی داره و پس از عبور از روی ریل راه آهن و پل رودخانه به روستای تیون می رسیم و بعد از دو ساعت و نیم پیاده روی به پناهگاه اول میرسیم و سپس با طی دو،
ساعت به چال کبود و پناهگاه دومی می رسیم که محل مناسبی برای شب ماندن است و بهترین مسیر برای رسیدن،
به دریاچه با صعود قله گل گل به سمت قله لایو سرازیر شده و نیم ساعت بعد به محلی V شکل می رسیم که،
دریاچه زیبا گهر نمایان است.

۲) مسیر عمومی:

با خودرو به شهرستان دورود و بعد از گردنه دوش دراز- قریه (درب آستانه امام زاده شاه پیروانی) و دو راهی،
سراوند و چشمه تلمه زارست. حرکت از محلی به نام سرچشمه با مسافت ۱۸ کیلومتری به دریاچه میرسیم ،
و برای رسیدن به دریاچه بالا یا دریاچه دوم باید حدود دوساعت پیاده روی کرد.
دریاچه گهر

سایت همگردیلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

دریاچه گهر،دریاچه زلال یا بهشت گمشده ای در اشترانکوه تصاویر گردشگری دریاچه گهر،دریاچه زلال یا بهشت گمشده ای در اشترانکوه تصاویر دریاچهگهر دریاچه گهر،دریاچه زلال یا بهشت گمشده ای در اشترانکوه و جاذبه های گردشگری آن تصاویر دریاچه گهر ،دریاچه زلال یا بهشت گمشده ای در اشترانکوه دریاچهگهر،دریاچهزلال دریاچه گهر ،دریاچه زلال یا بهشت گمشده ای در اشترانکوه تصاویر جاذبه های گردشگری دریاچه گهر،دریاچه زلال یا بهشت گمشده ای در اشترانکوه تصاویر دریاچهگهر،دریاچه دریاچه گهر،دریاچه زلال یا بهشت گمشده ای در اشترانکوه سایر اخبار گردشگری در مناظر دیدنی و زیبا از دریاچه ای در لهستانتصاویر نیک صالحی مناظردیدنیو دریاچه گهر،دریاچه زلال یا بهشت گمشده ای در اشترانکوه تصاویر زلال یا بهشت گمشده ای در ایرانسرا بهشت گمشده ای در اشترانکوه آخرین خبر همگردی دریاچه ای زلال، مانند اشترانکوه، دریاچه های شیرین بهشت گمشده ای در راهنمای سفر به کاتماندو بزرگترین شهر و پایتخت نپال تصاویر راهنمایسفربه دریاچه گهر،دریاچه زلال یا بهشت گمشده ای در اشترانکوه جاذبه های گردشگری شهر زیبای یک هنرمند اسپانیایی گرافیتی های شهری را به تصاویر متحرک گیف یکهنرمنداسپانیایی ۰۰ تصاویر دریاچه گهر،دریاچه زلال یا بهشت گمشده ای در اشترانکوه روستای مازیچال ییلاقی آسمانی بادریایی از ابر در مازندران روستایمازیچالییلاقی دریاچه گهر ،دریاچه زلال یا بهشت گمشده ای در اشترانکوه تصاویر جاذبه های گردشگری شستشوی انسان در ماشین لباسشوییتصاویر دریاچه گهر،دریاچه زلال یا بهشت گمشده ای در اشترانکوه ها در میرجاوه عکس تصاویر و گهر • گهر اشترانکوه یا به روایت در این میان دریاچه گهر طبیعت بهشت گهر دریاچه

مطلب دریاچه گهر،دریاچه زلال یا بهشت گمشده ای در اشترانکوه + تصاویر – گردشگری در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :دریاچه گهر،دریاچه زلال یا بهشت گمشده ای در اشترانکوه + تصاویر – گردشگری
http://mofidestan.ir/%d8%af%d8%b1%db%8c%d8%a7%da%86%d9%87-%da%af%d9%87%d8%b1%d8%8c%d8%af%d8%b1%db%8c%d8%a7%da%86%d9%87-%d8%b2%d9%84%d8%a7%d9%84-%db%8c%d8%a7-%d8%a8%d9%87%d8%b4%d8%aa-%da%af%d9%85%d8%b4%d8%af%d9%87-%d8%a7/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :